Kdo jsem

Ahoj!

Jsem nadšená, neúnavná, energická, vtipná, nápaditá učitelka češtiny pro cizince. Češtinu miluju. I po těch letech, co češtinu pro cizince učím, mě neskutečně baví pozorovat, jak mí studenti dělají své první nesmělé krůčky na poli českého jazyka, země se pod nimi chvěje a půda ujíždí pod nohama, ale postupně jejich krok nabývá na jistotě a nakonec se rozběhnou!

Vše začalo v roce 1995, kdy jsem začala studovat český jazyk a literaturu na filologické fakultě Vilniuské univerzity v Litvě. Do češtiny jsem se zamilovala na první poslech a láska k ní mě nikdy neopustila. Sama jsem cizinka, a proto velice dobře rozumím potížím svých studentů. Dokážu srozumitelně, občas neotřele vysvětlit všechna překvapení, na něž studenti během studia narážejí. Za léta praxe jsem nashromáždila řadu jazykových lifehacků, které studentům prokazatelně usnadňují život.

Od roku 2005 jsem hlavně překládala. Ze začátku jen z češtiny do ruštiny, pak i do češtiny. Vždy jsem taky učila – ruštinu a češtinu pro cizince, studentů neustále přibývalo, a tak jsem se v roce 2019 rozhodla pro důležitý krok – učení češtiny pro cizince se stalo mou hlavní náplní.

Od té doby vedu v Písku skupinové kurzy češtiny pro cizince, nabízím individuální výuku, online výuku, krátký kurz pro pokročilé, kteří se chtějí zlepšit v psaní. Podívejte se na mou nabídku kurzů.

MOJE MISE:

Bourám jazykové bariéry, stavím komunikační mosty, připravuji pro vás pevnou půdu pod nohama, půdu, která se skládá ze sloves, podstatných a přídavných jmen, skloňování, časování, výslovnosti, nezbytných komunikačních dovedností. Snažím se, abyste se na mých hodinách nenudili. Ve výuce používám hry, písničky, filmy, zprávy, seznamování se s českými reáliemi (už jste třeba ochutnali olomoucké syrečky?) a obecnou češtinou. Vytvářím bezpečné prostředí, kde se nebojíte mluvit. Ani dělat chyby. Žádné tělesné tresty, žádné známky, žádný potlačovaný vztek. Jen bezedná trpělivost a vlídná podpora.

Moje nabídka

kurzy

Základní skupinový kurz

Společně postavíme pevný základ, na kterém budete budovat svou češtinu.

Individuální výuka

Tempo výuky, témata, úkoly – vše se přizpůsobuje vám. Máte možnost mluvit o hodně více než ve skupinových kurzech.

Čeština online

Výuka přes MS Teams, Messenger. Podmínkou – výborná kvalita internetového spojení.

trvalý pobyt

Připravte se na zkoušku na TP, aby vás nic nepřekvapilo.